Päätoimittajat Nina V. Nygren ja Jussi Semi

Toimitusneuvosto
Harri Andersson (Turun yliopisto)
Yrjö Haila (Tampereen yliopisto)
Anssi Paasi(Oulun yliopisto)
Pertti Rannikko (Itä-Suomen yliopisto, Joensuu)
Yrjö Sepänmaa (Itä-Suomen yliopisto, Joensuu)

 

Seuran johtokunta 2017

Kirsi Pauliina Kallio (puheenjohtaja) kirsipauliina.kallio@uta.fi
Tuomo Alhojärvi (varapuheenjohtaja) tuomo.alhojarvi@oulu.fi
Nina Nygren (Alue ja Ympäristö -lehden päätoimittaja) nina.nygren@uta.fi
Jussi Semi (Alue ja Ympäristö -lehden päätoimittaja) jussi.semi@uef.fi
Krista Willman (Alue ja Ympäristö -lehden toimitussihteeri) krista.willman@uta.fi
Eeva Rinne (sihteeri) eeva.rinne@uta.fi
Erkki Ojala (taloudenhoitaja) erkki-jussi.ojala@uta.fi
Outi Kulusjärvi outi.kulusjarvi@oulu.fi (varajäsen Krista Willman krista.willman@uta.fi)
Tuomo Lindholm lindholm.tuomo@gmail.com (varajäsen Merja Maukonen merja.maukonen@uef.fi)
Paulina Nordström paulina.nordstrom@utu.fi (varajäsen Nina Tynkkynen nina.tynkkynen@utu.fi)
Noora Pyyry noora.pyyry@helsinki.fi (varajäsen Heli Ponto heli.ponto@helsinki.fi)